همه ما می‌دانیم باید بازاریابی مناسب و خوبی انجام دهیم تا بتوانیم مشتریان محصولات و خدمات کسب و کار خود را افزایش دهیم . و مشتریان جدید خود را به مشتریان وفادار و همیشگی تبدیل کنیم . اما بازاریابی چیست ؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت : بازاریابی فرایند مشتاق کردن مخاطبین به محصولات یا خدمات خود است .

بازاریابی دیجیتال(Digital Marketing)

ظهور اینترنت و تجارت الکترونیک تاثیر چشمگیری در حوزه بازاریابی ایجاد کرده‌است به گونه ای که امروزه شاخه جدیدی به نام بازاریابی اینترنتی به وجود آمده‌است. بازاریابی اینترنتی یعنی استفاده از ابزارهای موجود در اینترنت و دنیای دیجیتال برای بازاریابی محصولات و یا خدمات کسب و کار خود در واقع این نوع بازاریابی بیشتر وابسته به اینترنت و رسانه‌های دیجیتال می‌باشد در ادامه با انواع ابزا‌رهای بازاریابی اینترنتی بیشتر آشنا خواهیم‌شد.

بازاریابی و انواع آن

انواع ابزارهای بازاریابی اینترنتی

1. ویدیو مارکتینگ (Video Marketing)

امروزه هم مردم سرشان شلوغ شده‌است و هم حوصله خواندن متن‌های طولانی ندارند ، و خیلی از محصولات و خدمات کسب و کارها را نمی‌توان به راحتی در قالب یک متن توصیف کرد .

  • با ویدیو می توانیم همه چیز را نشان دهیم.
  • وب سایت خود را معرفی کنیم.
  • محصولات یا خدمات خود را معرفی کنیم.
  • تبلیغات و برند سازی انجام دهیم.
  • آموزش های استفاده از محصولات را به صورت ویدئو نمایش دهیم.

ویدئو مارکتینگ بهترین روش بازاریابی اینترنتی

با تولید و اشتراک ویدیوهای جذاب احتمال ویروسی شدن آن زیاد است . زیرا امروزه هر فردی از ویدیویی خوشش می آید . فوراً آن را در شبکه‌های اجتماعی برای دوستان و آشنایان خود ارسال می‌کند.

در چند سال اخیر با افزایش استفاده کاربران ایرانی از صفحات اجتماعی به خصوص تلگرام و اینستاگرام ، تبلیغات ویدیویی بسیار رونق یافته است.

 2. بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو (SEO)

یکی از بهترین روش‌های بازاریابی  دیجیتالی سئو است . با بهینه سازی داخلی  وخارجی سایت که شامل بهینه سازی قالب ، سرعت سایت و تولید محتوا سئو شده و توزیع آن می باشد ، سایت خود را برای موتورهای جست و جو بهینه می‌کنیم تا سایت ما زودتر از رقیبان در معرض دید مخاطبین قرار بگیرد . بالاتر قرار گرفتن از رقیبان در موتورهای جست وجو باعث می شود تا :

  • بازدید کننده‌های بیشتری برای سایت خود جمع کنیم.
  • هدفمندترین مخاطبین را برای خدمات و محصولات خود داشته باشید.
  • کسب و کار خود را رونق بخشیم .
  • برای کسب و کار خود شهرت و اعتبار کسب کنیم.

3. بازاریابی محتوا (Content Marketing)

بازاریابی محتوا زیر شاخه‌ای از بازاریابی جاذبه ای می باشد .به زبان ساده بازاریابی محتوا هنر ارتباط  برقرار کردن با مشتریان بالقوه و بالفعل می باشد . ما با استفاده از تولید محتوای با ارزش و هدفمند ، مشتریان خود را آموزش می دهیم ، محصولات و خدمات جدید خود را به مشتریان معرفی می‌کنیم و آن‌ها را به سمت خرید خدمات و محصولات خود سوق می‌دهیم. تولید محتوا مربوط بانیاز مخاطبین باعث می‌شود که مشتری عادی به خریدار وفادارهمیشگی تبدیل شود.

4.ایمیل مارکتینگ (Email Marketing)

در میان انواع ابزارهای بازاریابی دیجیتال ، بازاریابی ایمیلی یکی از ارزان ترین ابزارها می‌باشد .

متاسفانه همین ارزان بودن هزینه‌ی ارسال ایمیل باعث شده‌است که ما در کسب و کارهای خود کمتر از ایمیل مارکتینگ استفاده کنیم یا اگرهم از آن استفاده می‌کنیم زیاد به نکات فنی و این که چگونه می‌تواند ایمیل مارکتینگ اثربخش باشد توجه نمی‌کنیم .

ایمیل مارکتینگ ارزان ترین روش بازاریابی اینترنتی

ما با ارسال ایمیل های مناسب و به موقع می‌توانیم مشتریان جدید خود را افزایش دهیم ، فروش محصولات و خدمات خود را افزایش دهیم و محصولات و خدمات جدید خود رابه مشتریان معرفی کنیم .